High school scores for May 6
Baseball
Aurora Christian 13, Somonauk 3 (6 Inn.)
Bartlett 9, West Chicago 1
Buffalo Grove 9, Wheeling 1
Burlington Central 4, Hampshire 1
Chicago Christian 9, St. Edward 3
Chicago Hope 6, Harvest Christian 2
Conant 6, Palatine 3
Crystal Lake South 7, Cary-Grove 6
Downers Grove North 10, Lyons 4
Downers Grove South 16, Proviso East 1 (4 Inn.)
Elgin 11, East Aurora 2
Elk Grove 1, Rolling Meadows 0 (9 Inn.)
Fenwick 13, Aurora Central Catholic 1
Fremd 16, Hoffman Estates 2 (5 Inn.)
Gelnbard West 13, Batavia 2 (5 Inn.)
Glenbard South 11, Fenton 1 (5 Inn.)
Grayslake Central 8, Richmond-Burton 1
Hersey 10, Prospect 4 (8 Inn.)
Hinsdale South 11, Morton 1 (6 Inn.)
Huntley 17, Dundee-Crown 1
Lake Forest 3, Warren 2
Leyden 2, Addison Trail 1
Libertyville 2, Zion-Benton 0
Mundelein 8, Lake Zurich 4
Naperville North 5, Waubonsie Valley 3
Neuqua Valley 10, DeKalb 4
South Elgin 3, Glenbard East, 1
St. Francis 7, Montini 6
Stevenson 12, Waukegan 2 (5 Inn.)
Streamwood 9, Larkin 5
Wauconda 9, Round Lake 1
Westminster Christian 11, Illinois Crusaders 1 (5 Inn.)
Westmont 7, Noble/Butler 0
Softball
Antioch 15, Johnsburg 10
Aurora Central Catholic 20, Indian Creek 1 (4 Inn.)
Barrington 15, Hoffman Estates 0
Buffalo Grove 7, Propsect 3
Carmel 12, DePaul College Prep 4
Conant 6, Schaumburg 5
Downers Grove South 11, Leyden 2
Dundee-Crown 5, Hampshire 3 (8 Inn.)
Elgin 14, Streamwood 4 (5 Inn.)
Elk Grove 11, Wheeling 0 (5 Inn.)
Glenbard East 12, Fenton 5
Glenbard North 15, Geneva 0 (4 Inn.)
Glenbard South 4, Larkin 3 (8 Inn.)
Hersey 14, Rolling Meadows 2 (5 Inn.)
Highland Park/Deerfield Co-op 2, Maine East 0
Hinsdale South 2, Morton 1
Huntley 5, Cary-Grove 0
Kaneland 1, Rochelle 0
Libertyville 5, Lake Zurich 1
Marist 6, Benet 5
Mundelein 6, Warren 1
Naperville Central 8, Naperville North 7
Neuqua Valley 3, Metea Valley 1
Oak Park-River Forest 1, York 0
Palatine 4, Fremd 3
Prairie Ridge 4, Burlington Central 2
Reed-Custer 18, Lisle 2 (4 Inn.)
Riverside-Brookfield 11, IC Catholic Prep 9
South Elgin 2, West Chicago (10 In.)
St. Charles East 3, Lake Park 0
St. Charles North 8, Wheaton Warrenville South 2
St. Edward 19, Westmont 0 (4 Inn.)
Stevenson 13, Lake Forest 0 (5 Inn.)
Waubonsie Valley 3, DeKalb 1
Wheaton North 5, Batavia 0
Willowbrook 11, Addison Trail 10
Yorkville 10, West Aurora 0
Girls soccer
Burlington Central 2, Dundee-Crown 0
Chicago Christian 6, Harvest Christian 2
Geneva 3, Glenbard North 0
Lake Park 1, Byron 0
Lakes 8, Woodstock North 0
Mundelein 1, Lake Forest 1
Ridgewood 9, Westmont 0
Sycamore 0, Kaneland 0 (Sycamore wins in PKs 3-2)
York 1, Lyons 1 (York wins in PKs)
Boys lacrosse
Deerfield 10, Vernon Hills 8
Grayslake Co-op 15, Lakes 12
Palatine 16, Wheeling 2
Wauconda 14, Kaneland 11
Girls lacrosse
Barrington 21, Elk Grove 1
Hersey 18, Conant 3
Huntley 15, St. Viator 2
Boys volleyball
Brother Rice d. Marmion Academy 25-22, 25-16
Grant d. Mundelein 25-23, 25-22
Hinsdale South d. Riverside-Brookfield 25-18, 25-16
Lake Zurich d. Barrington 17-25, 25-17, 25-16
Maine West d. Rolling Meadows 25-14, 18-25, 25-22
Streamwood d. St. Edward 25-18, 23-25, 25-18
West Chicago d. St. Charles East 16-25, 25-23, 25-19
Upcoming
Tuesday, May 7
Baseball
Antioch at Wauconda, 4:45 p.m.
Aurora Central Catholic at Westminster Christian, 4;30 p.m.
Bartlett at West Chicago, 4:30 p.m.
Batavia at Wheaton Warrenville South, 4:30 p.m.
Christian Liberty at Aurora Christian, 4:30 p.m.
Downers Grove South at Proviso East, 4:30 p.m.
Evanston at Maine South, 4:45 p.m.
Hampshire at Jacobs, 4:30 p.m.
Harvest Christian at Elgin Academy, 10 a.m.
Hinsdale South at Morton, 4:30 p.m.
Lakes at Grayslake North, 4:30 p.m.
Leyden at Addison Trail, 4:30 p.m.
Lisle at Reed-Custer, 4:30 p.m.
Lyons at Downers Grove North, 4:30 p.m.
Maine East at Niles North, 4:45 p.m.
Maine West at Vernon Hills, 4:45 p.m.
Marengo at Larkin, 4:30 p.m.
Marmion Academy at Glenbard West, 4:30 p.m.
Mundelein at Lake Zurich, 4:45 p.m.
Naperville Central at Metea Valley, 4:30 p.m.
Naperville North at Waubonsie Valley, 4:30 p.m.
Neuqua Valley at DeKalb, 4:30 p.m.
Oak Park-River Forest at York, 4;30 p.m.
Plainfield North at West Aurora, 4:30 p.m.
Proviso West at Hinsdale Central, 4:30 p.m.
Ridgewood at Glenbard South, 4:30 p.m.
Round Lake at Grant, 4:30 p.m.
St. Charles East at Geneva, 4:30 p.m.
St. Charles North at Lake Park, 4:30 p.m.
St. Edward at Elmwood Park, 4:30 p.m.
St. Charles North at Lake Park, 4:30 p.m.
Streamwood at Hoffman Estates, 7 p.m.
Warren at Lake Forest, 4:45 p.m.
Waukegan at Stevenson, 4:45 p.m.
Wheaton Academy at Harvest Christian, 7 p.m.
Wheaton North at Glenbard North, 4:30 p.m.
Yorkville Christian at Benet, 4:30 p.m.
Zion-Benton at Libertyville, 4:45 p.m.
Softball
Antioch at Grayslake North, 4:45 p.m.
Bartlett at Streamwood, 4:30 p.m
Benet at St. Ignatius, 4:45 p.m.
Buffalo Grove at Rolling Meadows, 4:45 p.m.
Deerfield at Maine South, 4:45 p.m.
DeKalb at Naperville Central, 4:30 p.m
Elk Grove at Glenbard West, 4:30 p.m
Elmwood Park at St. Edward, 4:30 p.m
Fenton at Larkin, 4:30 p.m
Geneva at Aurora Central Catholic, 4:30 p.m
Glenbard South at East Aurora, 4:30 p.m
Harvest Christian at Christian Liberty, 4:30 p.m.
IC Catholic Prep at Resurrection College Prep, 4:30 p.m
Lake Park at Oswego, 4:30 p.m
Lisle at Reed-Custer, 4:30 p.m
Loyola Academy at Carmelm 4:45 p.m.
Maine West at Niles North, 4:45 p.m.
Metea Valley at Naperville North 4:30 p.m
Neuqua Valley at Waubonsie Valley, 4:30 p.m
Round Lake at Grayslake Central, 4:45 p.m.
South Elgin at Elgin, 4:30 p.m
St. Charles North at York, 4:45 p.m.
St. Francis at St. Viator, 4:30 p.m.
Vernon Hills at Niles West, 4:45 p.m.
Wauconda at Grant, 4:45 p.m.
West Chicago at Glenbard East, 4:30 p.m
Westmont at Chicago Christian, 4:30 p.m
Yorkville Christian at Montini, 4:30 p.m
Girls soccer
Bartlett at Glenbard East, 6:15 p.m.
Burlington Central at Huntley, 6:30 p.m.
Cristo Rey at Harvest Christian, 5:30 p.m.
Crystal Lake Central at Hampshire, 4:30 p.m.
Crystal Lake South at Jacobs, 6:30 p.m.
DeKalb at Neuqua Valley, 4:30 p.m.
Dundee Crown at Cary-Grove, 4:30 p.m.
East Aurora at Fenton, 6:30 p.m.
Geneva at Wheaton North, 6:30 p.m.
Glenbard South at Elmwood Park, 6 p.m.
Grant at Grayslake Central, 7 p.m.
Hinsdale Central at Downers Grove North, 6:30 p.m.
Hoffman Estates at Lake Park, 6:30 p.m.
Hoffman Estates at Lake Park, 7 p.m.
Larkin at West Chicago, 6:30 p.m.
Leyden at Downers Grove South, 6:30 p.m.
Metea Valley at Naperville Central, 7 p.m.
Nazareth at Timothy Christian, 4:30 p.m.
Oak Park-River Forest at Glenbard West, 5 p.m.
Proviso East at Hinsdale South, 6:30 p.m.
St. Charles East at Batavia, 7 p.m.
St. Viator at Chicago Academy, 4:30 p.m.
Stevenson at Libertyville, 7 p.m.
Streamwood at South Elgin, 6:30 p.m.
Warren at Zion-Benton, 6:45 p.m.
Waubonsie Valley at Naperville North, 6:30 p.m.
Waukegan at Lake Zurich, 6:30 p.m.
West Aurora at Plainfield East, 4:30 p.m.
Willowbrook at Addison Trail, 6:30 p.m.
Woodstock at Antioch, 4:30 p.m.
York at Lyons, 4:30 p.m
Boys track
Vernon Hills at Grayslake Central Throwers Invite, 4:30 p.m.
Boys lacrosse
DePaul College Prep at IC Catholic Prep, 6:30 p.m.
Hampshire at Cary-Grove, 6:30 p.m.
Hinsdale Central at York, 6 p.m.
Huntley at Crystal Lake South, 5 p.m.
Jacobs at Burlington Central, 7 p.m.
Loyola at St. Viator, 6 p.m.
Marmion Academy at Plainfield North, 5 p.m.
Montini at Brother Rice, 5:30 p.m.
Prairie Ridge at Dundee Crown, 6:30 p.m.
South Elgin at St. Ignatius, 6 p.m.
St Francis at St. Laurence, 5:30 p.m.
Wheaton Academy at Lake Forest, 7 p.m.
Girls lacrosse
Deerfield at Palatine, 6:30 p.m.
Evanston at Maine South, 7 p.m.
Geneva at Wheaton Co-op, 6:30 p.m.
Glenbard West at Nazareth, 6:30 p.m.
Lake Zurich at Lake Forest, 6:45 p.m.
Libertyville at Mundelein, 6:15 p.m.
Marist at Benet, 6:30 p.m.
Montini at St. Charles East, 5 p.m.
Prospect at Lyons, 7 p.m.
Regina Dominican at Rosary, 4:30 p.m.
Rolling Meadows at Fremd, 5:30 p.m.
Stevenson at Warren, 6:30 p.m.
Vernon Hills at Buffalo Grove, 7 p.m.
Boys tennis
Downers Grove North at Glenbard East, 4:30 p.m.
Downers Grove South at Stagg, 4:30 p.m.
FW Parker at Elgin Academy, 4:30 p.m.
Glenbrook South at Maine South, 4:30 p.m.
Grayslake Central at Carmel, 4:30 p.m.
Hampshire at Woodstock, 4;30 p.m.
Hinsdale South at Latin, 4;30 p.m.
Larkin at Lake Forest Academy, 4:30 p.m.
Maine East at Niles North, 4:30 p.m.
Maine West at Highland Park, 4:30 p.m.
Marmion Academy at St. Francis, 4:30 p.m.
Mundelein at Antioch, 4:30 p.m.
Naperville Central at Lincoln Way East, 4:30 p.m.
Neuqua Valley at Lockport, 4:30 p.m.
North Shore Country Day at St. Viator, 4:30 p.m.
Schaumburg at Elgin, 4:30 p.m.
Timothy Christian at St. Francis, 6:30 p.m.
Vernon Hills at Niles West, 4:30 p.m.
Waubonsie Valley at Lyons, 4;30 p.m.
Wheaton Warrenville South at Glenbard West, 4:30 p.m.
Boys volleyball
Addison Trail at Willowbrook, 5:30 p.m.
Bartlett at Larkin, 5:30 p.m.
Carmel at St. Viator, 6:15 p.m.
Conant at Palatine, 6 p.m.
Downers Grove North at Oak Park-River Forest, 5:30 p.m.
Elgin at South Elgin, 5:30 p.m.
Fremd at Barrington, 6 p.m.
Glenbard East at Fenton, 5:30 p.m.
Glenbard West at Hinsdale Central, 5:30 p.m.
Grant at Round Lake, 6 p.m.
Grayslake Central at North Chicago, 6 p.m.
Grayslake North at Lakes, 6 p.m.
Hersey at Buffalo Grove, 6 p.m.
Lincoln Way East at Wheaton Warrenville South, 5:30 p.m.
Maine West at Niles West, 6 p.m.
Montini at Fenwick, 6 p.m.
Neuqua Valley at Naperville Central, 5:30 p.m.
Niles North at Maine East, 6 p.m.
Oswego at West Aurora, 5:30 p.m.
Proviso East at Downers Grove South, 5:30 p.m.
Proviso West at York, 5:30 p.m.
Rolling Meadows at Elk Grove, 6 p.m.
Schaumburg at Hoffman Estates, 6 p.m.
St. Charles East at Geneva, 4:30 p.m.
St. Charles North at Lake Park, 5:30 p.m.
St. Edward at Timothy Christian, 4:30 p.m.
St. Laurence at Marmion Academy, 6 p.m.
Vernon Hills at Highland Park, 6 p.m.
Waubonsie Valley at Metea Valley, 5:30 p.m.
West Chicago at Glenbard South, 5:30 p.m.
Wheaton Academy at Bishop McNamara, 5:30 p.m.
Wheaton North at Glenbard North, 5:30 p.m.
Wheeling at Prospect, 6 p.m.